تور مجازی
website monitoring service
خانه خدمات طراحی و اجرای شبکه کابل زوج بهم تابیده
کابل زوج بهم تابیده

کابل زوج به هم تابیده استاندارد فعلی ارتباطات LAN است. در مقایسه با کابل کواکس نصب آن آسان‌تر است، برای کاربردهای متعدد و مختلفی مناسب می‌باشد و کارایی بسیار بهتری دارد.

اما شاید بزرگترین مزیت کابل زوج به هم تابیده این است که هم اینک در سیستم‌های تلفنی بیشماری در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بدان معنی است که بسیاری از پیمانکاران با روند نصب آن آشنا هستند، و در یک دفتر نوساز می‌توان کابل‌های LAN را همزمان با کابل‌های تلفنی نصب کرد. حتی امروزه در بسیاری از خانه‌های شخصی در حال ساخت، کابل‌کشی شبکه‌ی زوج به هم تابیده به عنوان قسمتی از ساختار اصلی سرویس‌دهی ساختمان، در ساخت بنا لحاظ می‌شود.

برخلاف کابل کواکس که فقط یک هادی منتقل‌کننده‌ی سیگنال و یک زمین دارد، کابل زوج به هم تابیده که در بیشتر شبکه‌های داده استفاده می‌شود در یک حفاظ، چهار جفت سیم مسی عایق‌بندی شده دارد. هر جفت سیم در هر اینچ به تعداد مختلفی به هم تاب می‌خورند تا از تداخل الکترومغناطیسی ناشی از سایر جفت‌ها و منابع بیرونی اجتناب شود

جفت سیم‌های کابل زوج به هم تابیده رنگ‌بندی خاصی دارند که براساس رنگ‌های تعریف شده در استاندارد TIA/EIA-T568-A به شرح زیر هستند. در هر جفت سیم تکرنگ سیگنال‌ها را منتقل می‌کند و سیم راه‌راه به عنوان زمین عمل می‌کند.

جفت 1 – آبی تکرنگ، و راه‌راه‌ سفید و آبی

جفت2 – نارنجی تکرنگ، و راه‌راه سفید و نارنجی

جفت3 – سبز تکرنگ، و راه‌راه سفید و سبز

جفت4 – قهوه‌ای تکرنگ، و راه‌راه سفید و قهوه‌ای

 

تماس

نشانی: تهران - میرداماد - میدان مادر - خیابان شاه نظری - کوچه دوم - پلاک 39 - واحد 5

تلفن: 22227619

کد پستی: 1547936719


انتشارات

راهنمای جوملا فارسی ورژن 3