تور مجازی
website monitoring service
خانه خدمات طراحی و اجرای شبکه کابل کشی شبکه
کابل کشی شبکه

 

هرچند شبکه‌هایی وجود دارند که برای ارسال داده از ارسال رادیویی و سایر فناوری‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند، ولی در اغلب شبکه‌های محلی از کابل به عنوان رسانه شبکه استفاده می‌شود. اغلب کابل‌هایی که در شبکه‌ها به کار می‌روند از هادی مس برای انتقال سیگنال‌های الکتریکی استفاده می‌کنند، ولی فیبر نوری هم که یک کابل از تار شیشه است و پالس‌های نور را منتقل می‌کند انتخاب دیگری است که روزبه‌روز بر محبوبیت آن افزوده می‌شود.

مسائل کابل‌کشی در سال‌های اخیر در آموزش و تجارب معمول مدیران شبکه جایی نداشته است. بسیاری از مدیران با‌تجربه هرگز خودشان کابلی نصب نکرده‌اند (یا «نکشیده‌اند») و با فناوریی که اساس شبکه را شکل می‌دهد آشنا نیستند. در اغلب مواقع استفاده از کابل زوج به هم تابیده باعث شده است که پیمانکاران سیستم تلفن به امور مربوط به کابل‌بندی شبکه بپردازند. مشاوران شبکه معمولا کوچکترین کارهای کابل‌بندی را هم به شرکت‌های دیگر ارجاع می‌دهند.

هرچند قسمت کوچکی از هزینه کل شبکه صرف کابل‌کشی می‌شود (حدود 6 درصد)، اما تخمین زده می‌شود که همین جزء مسئول 75درصد زمان عدم فعالیت شبکه باشد. کابل‌کشی همچنین معمولا عنصری از شبکه است که طولانی‌ترین عمر را دارد؛ قبل از تعویض کابل ممکن است سرویس‌دهنده‌ها و سایر اجزا چندین بار عوض شوند. بنابراین صرف هزینه بیشتر برای کابل با کیفیت خوب و نصب مناسب، سرمایه‌گذاری ارزشمندی محسوب می‌شود.


Fiber-optic

 

 

 

تماس

نشانی: تهران - میرداماد - میدان مادر - خیابان شاه نظری - کوچه دوم - پلاک 39 - واحد 5

تلفن: 22227619

کد پستی: 1547936719


انتشارات

راهنمای جوملا فارسی ورژن 3