در این مطلب از سایت هاتف به پرداز توجه شما را به اینفوگرافیک مقایسه وب اپلیکیشن با وب سایت جلب می نمائیم که بطور شفاف و واضح به بررسی تفاوت های وب اپلیکیشن با وب سایت پرداخته است. وب اپلیکیشن (web application) یا برنامه تحت وب، برنامه ای است که توسط مرورگر وب و از طریق اینترنت یا شبکه‌های وب قابل اجرا می‌باشد. در حقیقت برنامه‌های تحت وب تنها از طریق وب قابل استفاده می‌باشند و محتوای آن‌ها چندان اهمیت ندارد بلکه بیشتر عملکرد و کارکرد آن‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. در حقیقت با استفاده از وب اپلیکیشن کاربران اینترنتی می‌توانند در هر جا و مکانی به اطلاعات کسب و کارها دسترسی داشته باشند. برنامه‌های تحت وب بر اساس هدف و نوع برنامه یک مجموعه طراحی و تولید می‌شوند.

از دیگر تفاوتی‌های که یک برنامه تحت وب با وب سایت دارد این است که یک کاربر برای استفاده از وب سایت باید به اینترنت دسترسی داشته باشد اما برای استفاده از وب اپلیکیشن نیازی به اتصال نیست، زیرا پس از بارگذاری و نصب اپلیکیشن کاربر می‌تواند به صورت آفلاین نیز از آن استفاده کند.

وب سایت : مجموعه ای از صفحات است که به یک مکان خاص با عنوان وب سایت تعلق دارند. محتویات وب سایت عموما بر روی کامپیوتری که تحت عنوان سرور یاد می شوند قرار دارند. وب سایت می تواند متعلق به یک فرد حقیقی یا یک شخص حقوقی باشد.