وزمانی که صاحب و مدیر یک کسب ‌و کار برای تجارت خود به طراحی سایت فکر می‌کند، بدون شک از مزایای طراحی سایت برای رونق گرفتن کسب‌ و کار خود آگاه است. اما آیا صاحبان مشاغل مختلف از تاثیرات واقعی طراحی نامناسب یک سایت بر روی کسب ‌و کار خود مطلع هستند. طراحی وبسایت زمانی می‌تواند باعث افزایش اعتماد کاربران و برند شدن نام تجاری شرکت شما شود که توسط یک طراح حرفه‌ای ایجاد شده باشد. با وجود این حقیقت که طراحی نامناسب یک وبسایت می‌تواند آسیب‌های زیادی را برای فعالیت‌های آنلاین به همراه داشته باشد، باز هم هستند مدیرانی که بخواهند از پرداخت هزینه‌های مربوط به طراحی یک وبسایت خوب و بهینه‌‌سازی آن شانه خالی کنند.

تاثیر طراحی سایت نامناسب بر کسب و کار

با توجه به اینکه طراحی نامناسب سایت می‌تواند باعث خروج کاربران از یک سایت و هدایت آنها به سایت رقبا شود، تصمیم گرفتیم در این مطلب به مزایای طراحی سایت موفق و تاثیرات واقعی طراحی سایت نامناسب بر روی کسب ‌و کار اشاره کنیم، با ما همراه باشید.

دلایل اصلی طراحی سایت نامناسب

طراحی سایت مانند یک ویترین است که توجه کاربران را به خدمات و محصولات شما جلب می‌کند. با اینکه مزایای بی‌شماری برای طراحی وبسایت مناسب بیان شده است، اما تعداد شرکت‌هایی که طراحی آن را به شرکت غیرحرفه‌ای می‌سپارند، بسیار زیاد است. به نظر می‌رسد انتخاب یک شرکت نامناسب برای طراحی وب‌سایت به خاطر موارد زیر می‌باشد:

کمبود بودجه و ذخیره آن

 طبیعی است که یک شرکت حرفه‌ای طراحی سایت، هزینه بیشتری بابت انجام کار خود دریافت کند. اما صاحبان کسب ‌و کار به این موضوع توجهی ندارند و با انتخاب یک شرکت نامناسب برای انجام طراحی وبسایت با قیمت پایین، سعی بر کاهش هزینه‌های شرکت دارند. جالب است بدانید که طراحی نامناسب یک سایت، خیلی سریع باعث از دست رفتن چندین برابر آن هزینه‌ای می‌شود که باید بابت طراحی سایت حرفه‌ای هزینه می‌کردند.

عدم آگاهی از تاثیر طراحی سایت مناسب بر کسب‌وکار

 طراحی یک سایت خوب و باکیفیت در افزایش رضایت کاربران و بالا بردن سودآوری شرکت بسیار موثر است. متاسفانه بسیاری از صاحبان شرکت‌های مختلف از این موضوع بی‌اطلاع هستند. به همین خاطر با طراحی سایت نامناسب باعث افزایش شانس پیروز شدن سایت رقبای خود می‌شوند.

تاثیر طراحی سایت نامناسب بر کسب و کار

روحیه کارآفرینی مزاحم

 برخی از مدیران شرکت‌های تازه تاسیس صفر تا صد کارهای راه‌اندازی شرکت و رشد آن را برعهده دارند. در واقع آنها با استفاده از تکنیک‌های مدیریتی، ایده‌های خود را پرورش می‌دهند و با تولید محصول و ارائه آن در بازار، به سمت هدف خود و پیشی گرفتن از رقبا می‌روند. در این میان مدیران اینگونه کسب‌وکارها فکر می‌کنند که  توانایی مدیریت وبسایت شرکت را دارند. در صورتی که مدیریت وب‌سایت می‌تواند باعث ایجاد خلل در روحیه کارآفرینی آنها شود.

طراحی سایت نامناسب چه مشخصاتی دارد

برای طراحی سایت حرفه‌ای و موفق فرمول دقیقی وجود ندارد، اما بی‌توجهی به برخی از موارد می‌تواند منجر به طراحی بد شود. در این بخش به برخی از رایج‌ترین مواردی که می‌تواند باعث طراحی نامناسب یک وبسایت شود، اشاره خواهیم کرد.

انتخاب فونت نامناسب

برخی از افراد فکر می‌کنند که انتخاب فونت‌های عجیب باعث جذابیت طراحی سایت آنها می‌شود؛ در حالی که این موضوع حقیقت ندارد. مطمئن باشید یک فونت ساده و خوانا همیشه بهترین است. پس از بازی با فونت‌ها و سبک‌های مختلف دست بردارید.

طراحی یک سایت شلوغ و درهم برهم

برخی از افراد عقیده دارند که یک سایت شلوغ و پر از اطلاعات می‌تواند رضایت کاربران را جلب کند. باید بگوییم که این مسئله نه‌ تنها موجب رضایت کاربران نمی‌شود، بلکه برای آنها به شدت آزار دهنده است. شلوغ کردن سایت باعث بی‌نظم و غیرحرفه‌ای به نظر رسیدن طراحی آن می‌شود.

عدم طراحی وب‌سایت موبایل فرندلی

تلفن همراه همیشه و در لحظه همراه کاربران است. بنابراین طبیعی است که برای جست‌وجو در اینترنت به جای استفاده از کامپیوتر و لب‌تاپ از گوشی همراه خود استفاده کنند. به همین خاطر طراحی سایت‌های سازگار با تلفن همراه یک ضرورت است. عدم توجه به این مورد می‌تواند باعث از دست دادن بسیاری از مشتری‌ها شود.

تاثیر طراحی سایت نا مناسب بر کسب و کار

عدم توجه به طراحی صفحه اول وب‌سایت

اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان از وب‌سایت شما قضاوت خوبی داشته باشند، حتماً برای طراحی صفحه اول وبسایت اهمیت زیادی قائل شوید. چرا که طراحی صفحه اول تاثیر زیادی بر ماندن و یا ترک کردن بازدیدکنندگان دارد. ضعف در طراحی صفحه اول وب‌سایت می‌تواند باعث هدایت مشتری‌ها به سمت سایت رقبا شود. پس با دقت در انتخاب رنگ، فونت، چیدمان و تصاویر جذاب و همچنین بارگذاری محتوای باکیفیت و توضیحات کامل درباره فعالیت خود یک سایت حرفه‌ای طراحی کنید.

ارزش قائل نشدن برای قدرت محتوای سایت

زمانی تمام تلاش شما برای طراحی وبسایت به ثمر می‌رسد که در لیست صفحه اول موتورهای جست‌وجو قرار بگیرید. زیرا کاربران در اغلب اوقات بر روی سه لینک اول کلیک می‌کنند. برای اینکه بتوانید لینک وبسایت خود را در لیست صفحات اول گوگل مشاهده کنید، نیاز به تولید محتوای باکیفیت دارید. تولید محتوای باکیفیت و مفید باعث می‌شود که گوگل و کاربران درباره شما قضاوت خوبی داشته باشند. اکثر محتواهای منتشر شده در گوگل بی‌ارزش و بی‌کیفیت هستند. برخی از مواردی که باعث آسیب به محتوا می‌شوند عبارتنداز:

 • محتوای بی‌ارزش و عدم پاسخگویی آن به تمام نیازها و انتظارات کاربران
 • عدم بروز رسانی مداوم مقالات بخش وبلاگ
 • تولید محتوای غیرتخصصی و نامرتبط با حوزه فعالیت وب‌سایت
 • انتخاب کلمات کلیدی نامناسب و بی‌توجهی به مدیریت تولید محتوا

طراحی نامناسب یک سایت چگونه بر روی کسب‌ و کار تاثیر می‌گذارد

به همان اندازه که طراحی وب‌سایت حرفه‌ای و مناسب می‌تواند در جلب رضایت کاربران موفق باشد، طراحی نامناسب وبسایت هم می‌تواند در عدم رضایت آنها نقش داشته باشد. تاثیرات منفی طراحی نامناسب یک سایت بر روی کسب‌ و کار بسیار زیاد است، در بخش زیر به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

از بین رفتن اعتماد مشتری

اگر طراحی سایت شما ضعیف و غیرحرفه‌ای باشد، نباید انتظار جذب کاربران زیادی را داشته باشید. چرا که طراحی نامناسب یک وبسایت می‌تواند در کاربران این احساس را به وجود بیاورد که خدمات و محصولات شما عالی نیستند.

افزایش میزان هزینه‌ها

یکی از تاثیرات واقعی طراحی نامناسب یک سایت بر روی کسب‌ و کار این است که باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود. زیرا طراحی یک وبسایت بد نیاز به نگهداری و در نتیجه پرداخت هزینه‌های اضافی دارد.

کاهش میزان درآمد

یکی از مهم‌ترین تاثیرات واقعی طراحی نامناسب یک سایت بر روی کسب ‌و کار، کاهش میزان درآمد است. زیرا وقتی کاربران وارد یک سایت با طراحی بد و غیرحرفه‌ای می‌شوند، خیلی سریع بر روی دکمه برگشت کلیک می‌کنند تا وارد سایت رقبا شوند. بنابراین طبیعی است که به دنبال کاهش تعداد بازدیدکنندگان میزان درآمد شرکت کاهش پیدا کند.

تاثیر طراحی سایت نامناسب بر کسب و کار

مشخصات طراحی یک وبسایت خوب و کارآمد

انتخاب یک شرکت حرفه‌ای برای انجام طراحی وبسایت مزایای زیادی به همراه دارد. به عنوان مثال می‌توان به جلب اعتماد کاربران، افزایش اعتبار برند تجاری، افزایش میزان فروش، بهبود رتبه‌بندی و سئو سایت و افزایش میزان سودآوری شرکت اشاره کرد. برای طراحی سایت خوب قانون و قاعده خاصی وضع نشده است، اما می‌توان با بازدید سایت‌های خوب و تجزیه و تحلیل آنها به این نتیجه رسید که چه مشخصاتی دارند. برخی از مواردی که لازم است برای طراحی یک وبسایت خوب و مناسب رعایت کرد به شرح زیر می‌باشد:

 • سرعت بارگذاری بالا
 • طراحی زیبا و کاربرپسند
 • سازگاری با تلفن‌های‌ هوشمند
 • رابط کاربری آسان و راحت
 • استفاده مناسب و هدف‌مند از انیمیشن‌ها
 • انتشار محتوای باکیفیت و سازمان‌یافته
 • بروزرسانی مداوم محتوای وب‌سایت
 • ارائه اطلاعات تماس
 • انتخاب تایپوگرافی و رنگ‌آمیزی عالی

نتیجه گیری

مطالب زیادی در رابطه با تاثیرات واقعی طراحی نامناسب یک وبسایت بر روی کسب و کار وجود دارد. ما در این مطلب سعی کردیم به مهم‌ترین آنها اشاره کنیم. همچنین تمام تلاش خود را کردیم تا با بیان مزایای طراحی یک وبسایت حرفه‌ای به شما نشان دهیم که انتخاب شرکت طراحی وبسایت چقدر در میزان موفقیت کسب و کار شما مهم است. اکنون تصمیم با شما است که با دیدن نمونه کارهای شرکت‌های مختلف طراحی سایت، برای کسب و کارخود یک سایت حرفه‌ای و مناسب طراحی کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *