Page Authority

در حال حاضر گوگل به کمک یک ابزار دقیق و قدرتمند به نام Page Authority سایت‌های موجود را رتبه بندی می‌کند. در واقع Page Authority معیاری است که توسط آن هر سایت سنجیده می‌شود. در گذشته گوگل توسط Page rank تمام سایت‌ها را رتبه بندی می‌کرد. اما در حال حاضر این افزونه دیگر بروز رسانی نمی‌شود  و اکنون وظیفه‌ی آن را Page Authority بر عهده دارد.

با توجه به این که در هر دقیقه ۴۰۰ سایت به گوگل معرفی می‌شود، در بین رقبا، رقابت تنگاتنگی وجود دارد. از این رو هر کدام از آن‌ها بدنبالی راهی هستند که از سایر رقبای خود پیشی بگیرند و رتبه‌ی سایت خود را افزایش دهند. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید تا به اتفاق در این باره گپ و گفت مفصلی داشته باشیم.

پیج اتوریتی  یا Page authority چیست؟

پیج اتوری یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که توسط آن سایت‌های فعال گوگل تحلیل و  آنالیز می‌شود. درواقع شرکت گوگل کیفیت و سئو یک سایت را بر حسب Page authority اعتبار سنجی می‌کند. امروزه با توجه به افزایش روزافزون سایت‌ها کسب یک رتبه‌ی بالا و همچنین بهینه کردن یک سایت هر روز از روز قبل سخت‌تر می‌شود.

از این رو کاربرانی که بدنبال کسب یک رتبه‌ی بالا هستند باید محتوای سایت خود را در قالب یک چارچوب و قوانین خاصی پیش ببرند. لازم است بدانید رعایت تمام نکاتی که در ادامه‌ی مطلب به آن‌ها پرداخته می‌شود می‌تواند در افزایش رتبه‌ی سایت شما تاثیر مستقیمی داشته باشد.

افزایش امتیاز Page authority

مواردی که در زیر  به شرح آن‌ها  خواهیم پرداخت، از جمله موارد مهمی هستند که در نهایت رعایت آنها می‌تواند سایت شما را به یک سایت خاص و پر ترافیک تبدیل کند.

محتوای مناسب

تولید یک محتوای مناسب و با کیفیت نقش اصلی را در افزایش رتبه‌ی سایت شما ایفا می‌کند. چرا که یک محتوای با کیفیت به افزایش بازدید و بالا رفتن ترافیک سایت شما منجر می‌شود.  از این رو کیفیت بالای محتوا اولین و موثرترین گامی است که باید در راستای بهبود وضعیت یک سایت برداشته شود.

لینک‌های خارجی و داخلی

بهره گیری از لینک‌های داخلی  و خارجی یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند سایت شما را به عنوان یک سایت مرجع و معتبر معرفی کند.

شما با استفاده از لینک‌های داخلی می‌تواند نشان دهید که بین مطلب شما انسجام و یکپارچگی وجود دارد. جالب است بدانید لینک‌های خارجی نیز از نظر گوگول بسیار حائز اهمیت هستند. که می‌توانند در افزایش رتبه و بازدید سایت شما تاثیر بسزایی داشته باشند.

تحت هیچ شرایطی از سئو سایت خود غافل نشوید

اجرا و رعایت سئو داخلی سایت یکی دیگر از ارکانی است که می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی Page authority سایت شما داشته باشد.

سئو سایت نشان از ارزش و اعتبار آن سایت دارد و بر اساس این معیار گوگل به آسانی می‌تواند رتبه‌ی سایت شما را ارتقا دهد.

تگ تصویر

در سال‌های گذشته تگ تصویر هیچ گونه تاثیری در افزایش رتبه‌ی یک سایت نداشت. اما بر اساس الگوریتم‌های جدیدی که برای گوگل تعریف می‌شود تگ کردن تصاویر در یک سایت  می‌تواند به  افزایش بازدید و همچین رضایت مخاطبان مجر شود.

با توجه به این موضوع به شما پیشنهاد می‌کنیم به تگ کردن تصاویر در سایت‌های خود اهمیت بدهد. چرا که علاوه بر زیبا شدن ویوی سایت می‌تواند در تفهیم بهتر مفاهیم مطالب به مخاطبان نیز کمک کند.

افزایش فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت در شبکه‌های یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی افزایش رتبه‌ی سایت شما داشته باشد.

شما از این طریق می‌توانید سایت خود را به کاربران فعال شبکه‌های اجتماعی معرفی کنید. البته در پیش گرفتن این ترفند  برای کسانی که در حوزه‌ی خرید و فروش کالا و محصولات فعالیت می‌کنند و به دنبال شگردهای  بازاریابی برای اقلام خود هستند، بیشتر توصیه می‌شود از این رو باید این اقدام را کاملا جدی بگیرند.

شیوه‌ی  امتیاز دهی پیج اتوریتی چگونه است؟

برای این که بتوانید پیج خود را به یک پیج مرجع و معتبر تبدیل کنید باید کمی صبور باشید. پیج آتوری طبق یک الگوریتم خاص فاکتورهای یک پیج معتبر را در نظر می‌گیرد و بر حسب میزانی که شما این فاکتورها را در سایت خود رعایت کرده باشد به شما امتیازی ما بین  ۰ تا ۱۰۰ می‌دهد.

در پیج اتوریتی در چه عددی خوب است؟

ابزار Page authority برای سایت‌هایی که تمام پروتکل‌های مدنظر نظر گوگل را رعایت کرده‌اند معمولا امتیازی بالای ۶۰ را در نظر می‌گیرد ،که این نشان از یک پیج معتبر و مرجع می‌باشد البته باید بدانید برای کسب این امتیاز باید مسیر  طاقت فرسایی را طی کنید.

  • امتیازی که بین ۵۰ تا ۶۰ به یک سایت داده می‌شود نیز امتیاز خوبی است. اگر سایتی به چنین جایگاهی برسد بدانید آن سایت، سایت موفق و مورد اعتمادی است.
  • کسب امتیاز ما بین ۴۰ تا ۵۰ معمولا سایت‌های موفق و قدرتمند توانایی کسب چنین امتیازی دارند.

 

  • کسب امتیاز ما بین ۳۰ تا ۴۰ این امتیاز نیز امتیاز بدی نیست و از نظر گوگل این دسته از سایت‌ها، سایت‌های متوسطی هستند که جای پیشرفت دارند.
  • کسب امتیاز ما بین ۲۰ تا ۳۰  Page authority معمولا برای سایت‌هایی که به تازگی راه اندازی شده‌اند و هنوز به صورت حرفه‌ای وارد دنیای رقابت و تجارت نشده‌اند چنین امتیازی را در نظر می‌گیرد.
  • کسب امتیاز ما بین ۱۰ تا ۲۰  سایت‌هایی که توانسته‌اند چنین امتیازی را کسب کنند مانند سایت‌هایی هستند که امتیاز آن‌ها در رده‌ی ۲۰ تا ۳۰ قرار دارد. کسب چنین امتیازی نشان از نو پا بودن یک سایت می‌دهد.
  • کسب امتیاز مابین ۰ تا ۱۰، پیج اتوریتی این رنج امتیاز را برای صفحات داخلی تمامی سایت‌ها در نظر می‌گیرد حتی سایت‌هایی که موفق به کسب  رتبه‌ی بالای ۶۰ شده‌اند در صفحات جدید خود که به تازگی راه‌اندازی کرده‌اند چنین امتیازی را مشاهده خواهند کرد.

کلام پایانی

امروزه شرکت گوگل ابزار قدرتمندی تحت عنوان Page authority در اختیار کاربران قرار داده است. آنها از این طریق می‌تواند ارزش و اعتبار  پیج خود را بسنجند.

لازم است بدانید  در هر دقیقه ۴۰۰ سایت به گوگل معرفی می‌شود. این آمار بالا نشان از رقابت سنگین  بین سایت‌ها معرفی شده به گوگل را می‌دهد. با توجه به این موضوع تنها سایتی می‌تواند از نظر گوگل یک سایت مرجع و معتبر معرفی شود که تمام پروتکل‌های تعریف شده‌ی گوگل را رعایت کند. از مهم‌ترین این پروتکل‌ها می‌توان به رعایت سئو سایت، تولید محتوای تخصصی و با کیفیت، افزایش فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و… اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *